Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Анонси » Академія молодіжних лідерів Східного Партнерства – єдині в розмаїтті

Академія молодіжних лідерів Східного Партнерства – єдині в розмаїтті
logo.jpg (36.74 Kb)
Центри європейської інформації зі Львова та Луганська розпочинають новий спільний проект «Академія молодіжних лідерів Східного Партнерства». Організатори проекту поставили собі за мету сформувати мережу молодіжних лідерів між ровесниками з України, Азербайджану та Польщі з потенціалом розширення її на усі шість країн Східного Партнерства. Виконання цього проекту стало можливим завдяки фінансовій підтримці Благодійного фонду Богдана Гаврилишина.

Проект спрямовано на активну молодь старшого шкільного віку з двох різних регіонів України – Львівської та Луганської областей. Участь у проекті беруть по три шкільних європейських клуби з кожної області. Партнерами українських учнів є їхні ровесники з будинку дитини містечка Бяловєжа у Польщі – країні-члені ЄС, з якою Україна має тривалу непросту історію, та молодіжна організація Азербайджану – однієї з країн Східного Партнерства, у якій переважає мусульманське населення, однак держава будується на світських засадах, за прикладом сусідньої Туреччини.

Проект розпочався у жовтні і триватиме до березня 2013 року. На даному етапі учні проводять опитування у своїх школах, спрямоване на виявлення взаємних стереотипів про представників різних регіонів нашої країни, а також про мешканців двох інших країн. Спільними зусиллями ми прагнемо розібратись чим насправді відрізняємось, а що нас об’єднує, а також зрозуміти завдяки чому досягло успіху багатонаціональне європейське співтовариство і з якими проблемами європейцям доводиться боротися сьогодні.

У період зимових шкільних канікул у Львові відбудеться триденний тренінг для українських учасників проекту. В рамках тренінгу буде представлено результати опитування, проведено низку інтерактивних занять на тему прав людини, толерантності, національної спадщини, засад діяльності ЄС. Учні навчаться працювати за методикою проектів, а також засвоять базові принципи журналістики та використання нових електронних медій. Кожна команда підготує власний мікро-проект, спрямований на вивчення іншої країни та популяризацію європейських цінностей у своєму місті, який реалізовуватиме на завершальній стадії проекту.

На думку виконавців проекту, саме молоде покоління, яке виростає вже у незалежній Україні, в умовах глобалізованого світу та необмеженого доступу до інформації, має всі передумови для того, щоб сформувати свій світогляд на основі цінностей майбутнього, в яких мають поєднуватися як прагматичні цінності сучасного конкурентного світу, так і духовні та моральні цінності, притаманні нашим предкам. Ми сподіваємося, що підготовлена група учнів у майбутньому стане ядром Академії молодіжних лідерів Східного Партнерства. Плануємо, що учні-учасники проекту, після успішного досвіду реалізації спільних ініціатив, допоможуть нам розширити подібну діяльність на інші регіони України. А практично необмежені можливості сучасних інформаційних технологій дадуть нам змогу охопити цією ініціативою ще й інші чотири країни Східного Партнерства.

***
Проект «Академія молодіжних лідерів Східного Партнерства» виконує ЛМГО «Інститут політичних технологій» (м. Львів) за підтримки Благодійного фонду Богдана Гаврилишина http://bhfoundation.com.ua.

Партнери:

Центр європейської інформації в Луганську (http://lg.ukrcei.org), Фундація «Нові медіа» (http://fundacjanowemedia.org, Варшава, Польща), "AEGEE-BAKU" (Азербайджанське відділення Європейського студентського форуму http://aegee-baki.org).


Розділ: Анонси Переглядів: 1061 | Розміщено: 10 жовтня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :