Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Анонси » Біля витоків європейської цивілізації – незгасне світло Еллади

Біля витоків європейської цивілізації – незгасне світло Еллади
erextion11.jpg (. Kb)
Святкування Дня Європи у Львові триває. Цього разу Центр європейської інформації Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки спільно з видавництвом «Літопис» та грецькою общиною «Еллінес» Львівської області організовує тематичну зустріч «Біля витоків європейської цивілізації – незгасне світло Еллади». Зустріч відбудеться 20 травня 2010 року в актовій залі Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки (просп. Шевченка, 13, м. Львів). Початок о 14 год.

Будуть присутні учасники та гості з Грецької общини «Еллінес» Львівської області, Центру грецької мови і культури імені Арсенія Еласонського Львівського національного університету імені Івана Франка, Центру італійської мови та культури Львівського національного університету імені Івана Франка.

У програмі зустрічі:

- тематичні виклади науковців Андрія Содомори та Андрія Козицького про історичні і культурні зв’язки України і Греції, про життя греків у Львові;
- творчі виступи художніх колективів грецької общини «Еллінес»;
- тематична виставка книжок з фондів бібліотеки;
- фотовиставка «Еллада в українському об’єктиві».

Центральна подія заходу - презентація українського перекладу книжки Індро Монтанеллі «Історія греків» (Львів: Літопис, 2010).

Про автора і книгу

Індро Монтанеллі (1909–2001) – видатний діяч італійської культури, письменник, публіцист, історик. Він прожив надзвичайно цікаве та різноманітне життя: був рибалкою в Норвегії, фермером у Канаді, солдатом-повстанцем в Еритреї, викладав італійську в Естонії… Згодом став професійним журналістом, свідком і літописцем катастроф ХХ століття. Монтанеллі все життя вперто відстоював свої політичні та суспільні переконання, що часто не сходилися з думкою більшості. Як запеклий антикомуніст постраждав від куль «Червоних бригад», часто залишав редколегії газет, що підлаштовувались під політичний режим. «У мене нема господарів», – повторював журналіст-дисидент. Монтанеллі називають королем журналістики і віртуозом популяризації. Він створив яскраві репортажі про громадянську війну в Іспанії, радянсько-фінську війну, Другу світову, антикомуністичне повстання в Угорщині 1956 року.

«Історія греків» (1959) – одна з найвідоміших історичних праць Монтанеллі. Книгу неодноразово перевидавали і переклали на багато мов. Історія Монтанеллі, за його власним висловом, населена не пам’ятниками, а живими людьми. Навіть боги «приземлені» й «олюднені». Поряд із добре відомими історичними особами або тими, реальність яких можна припустити на основі переказів, історик змальовує два універсальні типи греків тої доби (чоловічий і жіночий), щоб допомогти зрозуміти побутовий колорит нації й епохи. Чудово переданий не тільки дух часу, а й національна ментальність, причому передана вона з суто італійським темпераментом, стилем, далеким від нудьги й помпезного академізму, сповненим сучасних зворотів і понять, а тому доступним для дітей і цікавим та захопливим для дорослих. Стилістику Монтанеллі добре відтворює влучна і багата мова перекладачів.
Розділ: Анонси Переглядів: 1096 | Розміщено: 18 травня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :