Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Бібліотека » Нові поступлення

Нові поступлення
books.jpg (51.07 Kb)

Чергові поступлення до нашої бібліотеки. Цього разу цікаві видання ми одержали від Польсько-Американської Комісії Фулбрайта (Варшава), яка адмініструє стипендійну програму імені Лейна Кіркланда.

Читачі можуть ознайомитись з міграційною політикою ЄС, стратегіями розвитку Європейського Союзу, польським досвідом інтеграції та аналізом діяльності депутатів Європарламенту від Польщі. Усі книжки - польською мовою.strategierozwoju.jpg (52.6 Kb)
Strategie rozwoju Unii Europejskiej / Redakcja naukowa: Janusz Adamowski, Konstanty A. Wojtaszczyk. – Warszawa: Uniwersytet Warszawski, 2010. – 645 str.

У книжці зібрано матеріали щорічної наукової конференції «Стратегії розвитку Європейського Союзу», яка проходила на факультеті журналістики і політичних наук Варшавського університету 26 листопада 2010 р. Публікація складається з трьох частин: європейський демократичний устрій, закордонна і безпекова політики Європейського Союзу, економічні та соціальні стратегії.

У першому розділі розглядаються інституційно-правові питання на різних рівнях ЄС (Multi level system), а також роль медійної політики ЄС як чинника контролювання європейського демократичного ладу. Другий розділ охоплює стратегічні дилеми закордонної і безпекової політики ЄС. Йдеться про вплив механізмів європейської інтеграції на формування зовнішньої політики ЄС, стосунки Європейського Союзу зі Світовою Організацією Торгівлі, а також антитерористичну інформаційну політику в країнах-членах ЄС з особливим акцентом на Великобританію. У третьому розділі піднято питання економічних і соціальних стратегій ЄС, зокрема рівноваги соціально-економічного розвитку і тенденцій розвитку з перспективи Стратегії 2020 (Agenda 2020), моделі управління економікою у Європейському Союзі, консолідації спільного ринку і наслідків кризи євро.

politykaimigracyjna.jpg (58.55 Kb)
Polityka imigracyjna Unii Europejskiej oraz swobodny przepływ pracowników – ewolucja i teraźniejszość / Maciej Duszczyk. – Warszawa: Uniwersytet Warszawski, 2011. – 250 str.

Автор – заступник директора Інституту суспільної політики та Керівник відділу міграційних політик у Центрі досліджень міграції Варшавського університету. У цій книжці він старається в однаковій цілісно представити історію формування європейської міграційної політики та, на основі ключових документів (комюніке та зелених книг) Європейської Комісії, показати політичні пріоритети її реалізації. В окремих розділах проаналізовано основні правові акти, ухвалені на рівні ЄС, які стосуються міграційної політики в широкому розумінні, а також позицію Європейського парламенту у ключових питаннях.

Зміст книжки: polityka_imigracyjna_zmist.pdf

integracjapolski.jpg (52.65 Kb)

Integracja Polski z Unią Europejską / Arkadiusz Domagała. – Warszawa: Oficyna Wydawnicza Łośgraf, 2011. – 268 str.
Це видання має статус академічного підручника для студентів європеїстики. У ньому представлено складний шлях, який пройшли наші сусіди до Європейської спільноти. Автор піднімає окремі адаптаційні проблеми, викликані системними та економічним відмінностями між Польщею та країнами ЄС. Особливу увагу звертає на зовнішні умови приєднання, зокрема еволюцію ставлення ЄС до розширення та сприйняття інтеграційних процесів. Автор торкається також проблем, на які наштовхнулася Польща у вже розширеному ЄС, а також аналізує початковий баланс витрат на інтеграцію та користі від неї.

Зміст книжки: integracja_polski_zmist.pdf

bilans.jpg (43.37 Kb)
Bilans aktywności polskich posłów do Parlamentu Europejskiego. Cele, osiągnięcia, wnioski na przyszłość / Melchior Szczepanik, Elżbieta Kaca, Agnieszka Łada. – Warszawa: Instytut Spraw Publicznych, 2009. – 111 str.
Звіт про діяльність депутатів Європейського парламенту від Польщі, який підготували фахівці Інституту справ публічних (Варшава) в рамках проекту «Польські депутати у Європейському парламенті – роль і вплив на політику» за підтримки Фонду Фрідріха Еберта у Варшаві. Дослідження проводилось упродовж жовтня-грудня 2008 року, коли добігала до кінця перша каденція Європарламенту після розширення ЄС 2004 року.

Звіт складається з трьох частин. У першій проаналізовано приналежність польських депутатів до політичних груп і парламентських комісій, а також представлено сфери, які більшість польських представників вважає ключовими з огляду на інтереси Польщі. У другій піднято питання ефективності депутатської діяльності, під якою розуміється вплив на законодавчий процес. В останній частині йде мова про взаємодію депутатів з іншими учасниками політичного процесу а також про питання само ідентифікації. На основі проведеного дослідження сформульовано ключові висновки і рекомендації для майбутніх депутатів Європарламенту та польського уряду.

Зміст книжки: bilans_zmist.pdf

Ця публікація доступна також в електронному форматі. Щоб одержати її, просимо надіслати запит на нашу адресу: lviv_cei@ukr.net.
Розділ: Бібліотека Переглядів: 1367 | Розміщено: 24 липня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :