Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Через діалог – до солідарності поколінь

Через діалог – до солідарності поколінь
p1240143.jpg (54.54 Kb)
21 березня 2012 р. у місті Самборі Львівської області шкільний євроклуб “LIFE” з СШ №8 провів майстерню “Через діалог – до солідарності поколінь”. Захід відбувся в рамках реалізації всеукраїнського проекту “Залучення молодіжних євроклубів до збереження історичної пам’яті в Україні”, який виконує ВГО “Українська асоціація європейських студій”, за підтримки Міжнародної громадської організації “Міжнародний фонд “Взаєморозуміння і толерантність”.

Участь у тренінгу взяли біля 70 осіб, серед яких – опікуни євроклубів, найактивніші євроклубівці з Самбора, Рудок та Хирова, учителі історії, завучі з позакласної роботи, волонтери Корпусу миру в Україні Ерін Тейлор (СШ№8 м. Самбра) та Нейт Матусік(м.Хирів), методист міського методкабінету, дирекція Самбірської гімназії, де відбувався тренінг, та гості – директор Центру європейської інформації Олег Процак, завідувач кабінету Євроінтеграційних аспектів освіти Олена Гарцула, колишній міський голова Самбора, почесний житель міста, який проживає у Львові, п. Євген Сіглов.

Поки прибували гості, євроклубівці “LIFE” за допомогою активних ігор познайомили між собою учасників. Краще зінтегруватися допомогли ігри про імена і їхнє значення, «Ми схожі, ми різні», «Я ніколи не…», та інші. Пізніше до цього процесу приєдналася волонтер Ерін Тейлор, яка також провела низку ігор-руханок.

З привітаннями виступили Олег Процак, керівник Центру європейської інформації у Львові, та Олена Гарцула, завідувач кабінету євроінтеграційних аспектів освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Гості зі Львова розповіли про відзначення у 2012 р. Європейського року активності людей похилого віку та солідарності поколінь. Особливу увагу вони акцентували на тому, що різним поколінням є чому навчитися одне в одного. Старші люди можуть передати свій життєвий та професійний досвід, навчити молодь боротися з розмаїтими викликами на життєвому шляху. Натомість молодь може «заразити» людей похилого віку своїм невичерпним ентузіазмом, життєрадісністю. Олена Гарцула наголосила на важливості для сучасної молоді уміння засвоювати набуті знання і бути активним у житті, чого неможливо досягти без життєвих компетенцій, а саме євроклуби є хорошою школою для набуття такого досвіду.

З цікавістю сприймали не тільки учні, а й присутні під час заходу учителі, сам формат тренінгу та окремі його елементи: визначення очікувань учасників, погодження правил, необхідних для плідної роботи, використання методики мозкової атаки під час пошуку відповідей на запитання «Чому ми можемо навчитися?», коли групи вирішували, а що саме кожне покоління може навчитися одне в одного. Сподобалась усім робота над «Валізою порозуміння», адже так легко написати слово, необхідне для зближення і кращого порозуміння з іншою людиною.

Оскільки майстерня була продовженням тренінгу «Збереження історичної спадщини», над яким працював євроклуб з вересня 2011 року, то логічним було представлення нашої попередньої роботи і розповідь про елемент усної історії – інтерв’ю. Уважно слухали всі учасники презентацію президента євроклубу Юлі Боровкової про те як євроклубівці освоювали фах журналіста – шукали цікавих людей, брали в них інтерв’ю, як навчались на власних помилках.

Ознайомившись з цим досвідом, учасники майстерні одержали змогу самі відчути себе «акулами пера». Їх знову розділили на групи, яких виявилося аж вісім. Кожна група мала свого таємного експерта, респондента, а інші учасники були інтерв’юерами. Респондентами були люди різного віку – від наймолодшої учасниці, якій виповнилося 11 років до найповажнішого учасника – колишнього мера і почесного жителя Самбора пана Євгена Сіглова. Брали інтерв’ю у вчителів, завучів, учнів, гостей та волонтерів (у цьому випалку ще й знадобилися знання англійської мови). Надзвичайно цікаво проходило обговорення, кожен міг розповісти, як він почувався у тій чи іншій ролі, чи комфортно йому було, а експерти підсумували виступи учасників групи.

Робота всім сподобалася, а самі респонденти відзначали, що про деякі питання не могли навіть подумати, настільки непередбачуваними виявилися вони. «Було надзвичайно приємно опинитися в ролі респондента, відчував себе кимось важливим і гордим, думалося про хороші справи і поступки», – відзначали вони.

Завдячуючи підтримці Центру європейської інформації, учасники мали змогу відпочити, поласувавши цукерками, печивом з чаєм та кавою. Це також внесло у тренінг елемент приємної несподіванки, адже була ще одна нагода запізнатися один з одним, чи задати питання, на які забракло часу під час інтерв’ю.

Під час другої частини на учасників чекала не менш цікава робота – їм запропонували переглянути фрагмент документального фільму «Три історії Галичини», про те, як люди різних національностей жили, спілкувалися, співпереживали, допомагали і розуміли один одного. Це історія трьох народів, які заселяли територію Галичини періоду другої світової війни – українців, поляків та євреїв, історія про минуле, на якій треба вчитися теперішнім поколінням. Фільм став ще одним яскравим прикладом того, як потрібно брати чи давати інтерв’ю, яким чином відобразити різні погляду на одну подію, не образивши при цьому нічиїх почуттів.

Після першої частини були обговорення, і не має значення скільки тобі років – біль переселення, трагедію Другої світової війни змогли відчути всі учасники. Так, важко зрозуміти багато моментів з нашої історії, але всі прийшли до спільної думки – не можна допустити, щоб повторилось це жахіття, історію треба пам’ятати, оберігати і вчитися на її помилках. А у кожного з нас вдома чекає своя історія – наші дідусі та бабусі є справжніми носіями найцікавіших історичних подій, і саме від нас залежить, чи зуміємо ми їх зберегти, записати, донести до наступних поколінь.


Фотоматеріали тренінгу можна переглянути тут:
https://plus.google.com/u/0/photos/110644810301801515736/albums/5726119339826332881
або на сторінці Центру європейської інформації у розділі «Галереї».

Тетяна Гринкевич – координатор євроклубу «LIFE»
Розділ: Новини Переглядів: 1149 | Розміщено: 22 березня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :