Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » До європейських цінностей через театральну сцену

До європейських цінностей через театральну сцену
final.jpg (74.18 Kb)
Цього року День Європи в Україні святкують під гаслом «Я поділяю європейські цінності». Людська гідність, свобода, демократія, рівність, верховенство права та повага до прав людини – ось цінності, на яких засновано Європейський Союз.

Через театральні постановки задумали донести європейські цінності до молоді Вінницький регіональний центр інформації „Креатив” у партнерстві з Народним театром-студією “Сьоме небо” Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова під керівництвом Марини Ревенко.
zal.jpg (67.96 Kb)
16 травня молоді артисти завітали до Львівської лінгвістичної гімназії, де представили три тематичні вистави. Переглянути їх зібралось понад сто учнів та учителів з багатьох шкіл міста Львова. Вінничани привезли до Львова трагедію «Варшавський набат» В. Коростильова, мініатюру «Безсмертя Пирогова» та моновиставу «Суфлер» за твором Василя Стуса.

4_nabat.jpg (32.29 Kb)
Затамувавши подих дивилися глядачі виставу про трагічну долю польського учителя Януша Корчака і його вихованців з притулку для дітей-сиріт. У 1942 році фашисти усіх дітей з притулку відправили у табір смерті Треблінка, у газові камери. Учитель не покинув своїх підопічних, хоч мав змогу врятувати своє життя.

3_bezsmertia_pyrohova.jpg (52.88 Kb)
Нікого не залишила байдужим розповідь про геніального хірурга, громадського діяча, талановитого вихователя і педагога Миколу Пирогова. Його педагогічне кредо: школа повинна формувати не бездушних служак, чиновників, а справжню людину, гармонійно розвинену особистість, патріота, громадянина, мислителя. «Всі, хто готується стати корисними громадянами, — відзначав М.І. Пирогов, — повинні спочатку навчитися бути людьми». Чітка громадянська позиція і прагнення до реформ на благо людей призвели до конфліктів з владою, через що довелося позбутися посади. Але ніщо не змогло зламати вченого-гуманіста.
sufler.jpg (30.68 Kb)
Вразила глядачів неперевершена гра Олександра Бойцуна, який виконав моноспектакль «Суфлер» Василя Стуса.
mapa_2.jpg (75.5 Kb)
Завершилося театральне дійство дискусією з глядачами про європейські цінності, а також створенням арт-об’єкта «Я поділяю європейські цінності».

Захід відбувся до Дня Європи-2011у рамках проекту „Молодь – за європейські цінності!”, який впроваджує громадська організація „Вінницький регіональний центр інформації „Креатив” під егідою Мережі центрів європейської інформації України за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду „Відродження”.
1_bezsmertia_pyrohova.jpg (63.79 Kb)2_bezsmertia_pyrohova.jpg (58.27 Kb)4_bezsmertia_pyrohova.jpg (56.75 Kb)1_nabat.jpg (53.5 Kb)2_nabat.jpg (36.39 Kb)3_nabat.jpg (60.27 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 1538 | Розміщено: 17 травня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :