
25 листопада 2010 року Центр європейської інформації Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки зібрав понад 60 студентів, аспірантів, викладачів та науковців, щоб представити їм можливості навчатися чи стажуватися у країнах Європейського Союзу. Андрій Гаталяк, керівник Інформаційно-консультаційного центру «Освіта», розповів про програми Центрально-Європейського Університету та Інституту Відкритого Суспільства, які можуть зацікавити тих, хто досконало володіє англійською мовою. Однак, не менші можливості існують і для тих, хто добре знає французьку мову. У цьому переконала слухачів Віра Савчак з львівського представництва «Альянс Франсез».
Не меншою популярністю користується у Європі німецька мова. Стипендіальні програми DAAD відкривають широкі можливості для студентів і випускників, аспірантів і викладачів. Підібрати щось для себе зможуть митці та архітектори, економісти та журналісти, і, звісно ж, германісти. Хороші можливості відкриваються і для фахівців з технічних спеціальностей. На своєму досвіді у цьому переконався Микола Семенюк, керівник молодіжної громадської організації «Пантеон наук». Навчаючись в Інституті енергетики НУ «Львівська політехніка», він, завдяки стипендії DAAD, провів два семестри у німецькому університеті і проходив там виробничу практику у відомій корпорації SIEMENS.
Хто ж хоче поєднати навчання та професійне вдосконалення з гарним відпочинком, тому варто вивчати грецьку мову. Жваве зацікавлення серед слухачів викликала презентація Мар’яни Мокрівської з Центру грецької мови і культури імені Арсенія Еласонського ЛНУ імені Івана Франка. Жартома можна назвати Грецію останньою комуністичною країною Європи. Безкоштовне навчання, безкоштовне харчування для студентів, дешеві гуртожитки, поліція не має права заходити без суттєвої причини на територію студентського містечка. А ще – гори, море, сонце, античні пам’ятки на кожному кроці…
А починати навчальну подорож Європою можна і з ближчих країн. Адже сусідня Польща також пропонує широкий спектр стипендіальних програм як для студентів, так і для фахівців з вищою освітою. Про це розповіли слухачам працівники Центру європейської інформації Микола Шпаковський та Олег Процак, які й самі мали такий досвід.
Безумовно, що за короткий проміжок часу не вдалося детально розкрити всі нюанси стипендіальних програм та охопити весь їх спектр. Організатори прагнули показати, що все залежить від бажання, наполегливості та вміння працювати над собою. І, зважаючи на велику кількість запитів, які поступили на адресу ЦЄІ після презентації, це нам вдалося.
Центр європейської інформації у Львові має намір й надалі проводити подібні заходи, зосереджуючись на конкретних програмах, на участь у яких будуть оголошені конкурси. До участі ми залучатимемо не тільки представників цих програм, але й колишніх випускників та теперішніх учасників.
Запрошуємо також усіх, хто цікавиться можливостями навчатися чи стажуватися у країнах ЄС, надсилати інформаційні запити на адресу lviv_cei@ukr.net і ми підберемо для вас відповідні пропозиції.