Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » «Mammedia: Свобода» - підсумки проекту

«Mammedia: Свобода» - підсумки проекту
dsc_0128.jpg (45.13 Kb)
26 листопада завершився проект «Mammedia: Свобода. Підтримка українських молодіжних ЗМІ». Підсумковим заходом проекту стала відеоконференція Варшава-Київ «Свобода ЗМІ, свобода у ЗМІ та розвиток громадянського суспільства». Під час зустрічі у київській студії підведено підсумки проекту та вручено нагороди переможцям конкурсу на найкращу електронну газету, який проходив 11-20 листопада 2012 р. у восьми областях України.


Здавалося б, що нового можна дізнатися про свободу в Україні, теми начебто заїждженої упродовж років незалежності у різноманітних гострих ток-шоу, на барикадах, у жартах? І що можуть знати про неї молоді люди, ті, які вже не діти, але ще й не дорослі? Можна поставити запитання ще інакше – чи роздуми і розмови про свободу є властивими у підлітковому віці та на чому вони полягають?

Як на мене, основне вміння, якого нас навчають у школах та вузах – це пошук та впорядковування інформації. Форма опрацювання інформації є також не менш важлива. Це можна помітити у світі реклами: виграють ті, які вміють показати свій продукт свіжим, яскравим, цікавим, практичним та надійним. Навколо нас кружляють бренди. Переконавшись раз у якості певної речі, ми не лише купимо її наступного разу, але й порекомендуємо її своїм друзям, чи не так? Щось подібне панує у медіа-просторі. Успішними стають ті, хто вміє організувати інформацію, хто може запевнити нас у її правдивості і користі для нас. Успіх належить тим, хто вміє зацікавити інших у своїй оригінальності, вміє зрозуміло спілкуватися із іншими таким чином, щоби їм повірили. Успіх прихильний до осіб, які не бояться працювати і йти до кінця.

Молодих варто зацікавлювати – вони динамічні, часто непоступливі, активні і вразливі на правду. Їх так просто не обведеш навколо пальця, справедливість для них є дуже важливою. Звісно, їм можна заборонити довго сидіти в інтернеті, але це ніколи ні до чого не приведе, якщо ми не запропонуємо якоїсь цікавої для них альтернативи. Ми як дорослі ніколи й нічого не доб’ємося, якщо не будемо до них прислухатися, якщо вони не почнуть нам довіряти, а довіра – це вже неабиякий успіх!

Мультима, мультимедійна журналістика та редакційна колегія стали базовими елементами для організації загальноукраїнського конкурсу з молодіжної журналістики «Mammedia: Свобода». Упродовж 01-20 жовтня 2012 року для організованих молодіжних команд у Вінниці, Дніпропетровську, Кременчуці, Луганську, Львові, Сімферополі, Сумах, Чернівцях та інших містах України тренери-аніматори Мережі центрів європейської інформації України (партнера Фундації Нові Медіа) провели тренінги з е-журналістики, під час яких молодь ближче познайомилася із практичною журналістикою, торкнулася питань журналістської етики, систематичної редакційної праці і звісно ж – ситуації зі свободою слова. Наступним етапом було творче опрацювання заданих тем у власне видання мультими на платформі mammedia.com.ua. 48 команд = 48 газеток = 570 учнів віком 15-18 років. А вже 11-20 листопада відбулось голосування за найкращу електронну газетку і таким чином виявились переможці конкурсу.

Загалом у конкурсі проголосувало понад 35 тисяч осіб, а переможцями стали учні Вінницької школи-гімназії №2, набравши понад 13 тисяч голосів. Друге місце вибороли учні Луганської гімназії №52, а третє розділили між собою команди інформаційно-творчого колективу «Статус», школи №9 із міста Кременчук та Полтавського ліцею ім. А.С. Макаренка.

І от 26 листопада 2012 року в Інституті Міжнародних Відносин Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка відбулося нагородження переможців конкурсу під час дебатів та телемосту із Варшавою під назвою «Свобода ЗМІ, свобода у ЗМІ та розвиток громадянського суспільства. Польський та український досвід».
04_web.jpg (88.08 Kb)

Підсумовуючи розмірковування про бачення свободи слова очима молодих, краще наведу коментарі переможців:

«Спливла деяка особливість, що є аксіомою всіх проектів, незалежно від їх масштабу — чим менше часу до презентації, тим більше ставало роботи. Останні три дні ми працювали по 25 годин на добу над оформленням та обробкою номеру. Ми йшли до кінця попри все — день тижня, пору доби, погоду, здоров’я, особисті плани, школу, додаткові заняття… Такі собі, по суті, «універсальні солдати». Я не можу сказати, що марно згаяла час, адже я займалася у тій сфері, що подобається, що потім знадобиться. Випуск мультимедійної газети — величезний плюс для членів команди. Ми стали ще на рівень ближче до, так би мовити, ідеалу. Навіть якщо працюєш каменярем, потрібно у свою роботу вкладати душу, щоб створити якусь нематеріальну для себе користь у відповідь» - Кристина Сенченко, учениця Вінницької гімназії №2.

«Ми сподівались здобути нові знання з журналістики і наші сподівання здійснились. Для мене, як керівника шкільної газети (а я вчитель інформатики і не філолог), тренінг розширив кругозір у написанні та оформленні статей. Завжди цікаво впроваджувати якісь нові технології, програмні продукти у навчанні та позакласній роботі і цей проект, під час оформлення мультими на сайті, зіграв для інших учнів школи дуже великий мотиваційний момент» - Вікторія Харитонова, вчителька Луганської гімназії №52.

«Команда нашого ліцею, яка була ретельно сформована, видала газету під назвою «ПОЛІТ». У підсумку ми стали третіми, хоч упродовж голосування тримали першість. Організована робота редколегії, підтримка викладачів, допомога студентів – допомогла досягти такого успіху» - Михайло Сиротко, головний редактор, учень Полтавського ліцею ім. А.С. Макаренка.

Організатори проекту щиро дякують усім учнівським командам, які взяли участь у тренінгах та опублікували свої мультими.

Усі мультими, які брали участь у конкурсі, ви можете переглянути тут: http://vote.nowemedia.info

А за цим лінком знайдете відеорепортажі з підсумкової відеоконференції проекту: http://fundacjanowemedia.org/pl/aktualnosci/215

Микола Шпаковський,
координатор проекту «Mammedia: Свобода» в Україні

***

Проект виконувала Фундація Нові Медіа (Варшава) у партнерстві з ЛМГО «Інститут політичних технологій» під егідою Мережі Центрів Європейської Інформації України.

Фінансову підтримку надав Solidarity Fund PL (http://solidarityfund.pl) у рамках програми польського співробітництва для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2012 р. Програма «Підтримка демократії» (http://www.polskapomoc.gov.pl).
stopka_ua.png (.01 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 1204 | Розміщено: 27 листопада 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :