Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Марія Зубрицька - 19 грудня може стати Днем преображення і цивілізаційного вибору України

Марія Зубрицька - 19 грудня може стати Днем преображення і цивілізаційного вибору України
maria_zubrycka.jpg (38.45 Kb)

Міжнародна конференція «Жити разом у відкритому європейському суспільстві – погляд з України», 2 грудня 2011 р., м. Львів.

Вітальне слово Марії Зубрицької, проректора Львівського національного університету імені Івана Франка.


Вельмишановні учасники Міжнародної конференції «Жити разом у відкритому європейському суспільстві – погляд з України».
Високоповажні гості!
Шановні присутні!


Я маю високу честь і особливу приємність від імені ректорату Львівського національного університету імені Івана Франка вітати Вас у стінах одного із найстаріших університетів Східної Європи, який цього року відзначає символічну 350 річницю від часу свого заснування і який упродовж своєї складної і водночас славної історії плекав свою академічну культуру свободи, різноманіття та мистецтво жити разом.

Українське суспільство, яке сьогодні перебуває у стані соціальної та політичної турбулентності, теперішня українська влада, яка опинилася на роздоріжжі із властивою їй здатністю до невирішувальності стратегічних завдань і неспроможністю відповісти на запитання «А тепер КУДИ», – ніби очікують якогось дива великого преображення, яке повинно змінити їх, здатними жити разом із усім цивілізованим світом, в якому найвищою цінністю є гідність людини та її права, свобода та етична відповідальність. Цим Днем преображення і цивілізаційного вибору України, може стати 19 грудня – День саміту Україна-ЄС, день, який вирішуватиме долю нашої країни в рамках Європейського Союзу. 19 грудня водночас є найбільшим дитячим святом Миколая Чудотворця, що прославився даром творення великих див. Звісно, що риторика дива є іронічною, але щоб вона стала дійсністю, українське суспільство та українська влада повинні здійснити ефективні зміни, які за нас ніхто не зробить і які зроблять нас спроможними жити разом з усіма, хто поділяє європейські цінності та взаємодіяти з усіма перед новими викликами світу, і Європи зокрема.

Ми сподіваємося, що Доповідь Групи видатних осіб Ради Європи «Жити разом: поєднання різноманіття і свободи в Європі XXI століття» допоможе нам глибше зрозуміти загрози та виклики, які чатують на наш спільний європейський дім у третьому тисячолітті, і водночас глибше усвідомити філософію життя разом.

Насамкінець я хочу подякувати співорганізаторам конференції: Центрові європейської інформації, Центрові гуманітарних досліджень ЛНУ, Львівській міській раді, незалежному культурологічному журналу «Ї», спільними зусиллями яких та за фінансової підтримки Міжнародного фонду ВІДРОДЖЕННЯ, Польського Інституту в Києві сьогодні за великим круглим столом зібралися представники різних сегментів українського суспільства та з різних куточків України, щоб висловити свої думки щодо принципів, сформульованих у Доповіді. Особливу подяку від імені співорганізаторів висловлюю Директорату комунікацій Ради Європи, Раднику Постійного представництва України при Раді Європи Дем'яну Подольському, Помічнику Керівника Офісу Ради Європи в Україні Тетяні Іваненко, а також перекладачам Доповіді Ганні Лелів і Галині Сташків і всім працівникам видавництва Літопис.
Розділ: Новини Переглядів: 1206 | Розміщено: 6 грудня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :