Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Навчати можна весело та цікаво

Навчати можна весело та цікаво
img_3856.jpg (120.63 Kb)
Це підтвердили учасники практичної конференції „Барви навчання”, яка відбулась 16 листопада 2013 р. у Львові. Участь у заході взяли понад 70 осіб – учителі, директори шкіл, методисти, представники місцевих органів управління освітою, лідери громадських організацій зі Львівської та Закарпатської областей, а також з сусідньої Польщі.

Організували конференцію ЛМГО „Центр освітньої політики” (м. Львів) та Польське товариство педагогів та аніматорів КЛАНЗА (м. Люблін) за підтримки Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, що фінансується з коштів Європейського Союзу.

Як зазначив ведучий заходу Олег Процак, у назві конференції організатори прагнули відобразити усю багатогранність навчальних методик, які використовують у своїй роботі педагоги, а також наголосити, що сучасна освіта – це не лише традиційні парта, крейда і дошка. Теперішні учні здобувають знання усюди і з різних джерел. Саме тому до участі було запрошено педагогів зі львівських та польських шкіл, які вчать дітей за інноваційними методиками, а також представників громадських організацій та інших інституцій, що займаються неформальною освітою.

img_3804.jpg (65.12 Kb)З вітальним словом до учасників звернулась пані Світлана Книшик, начальник управління середньої, дошкільної, позашкільної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки Львівської ОДА. У своєму виступі вона наголосила на важливості обміну успішним досвідом між польськими та українськими освітянами, розповіла про цікаві двосторонні ініціативи, які втілюються в освітній галузі Львівщини, та побажала усім плідної роботи.

Конференція „Барви навчання” стала першим масштабним заходом у новому дворічному проекті, який реалізовують Центр освітньої політики та КЛАНЗА. Проект спрямований на створення у Львові Транскордонного методичного центру, який би розвивав співпрацю між освітянами по обидва боки кордону і надавав їм консультаційну та методичну підтримку. Детальніше про перебіг проекту розповів його координатор Петро Шостак з Любліна, а організації-виконавці представили їхні керівники – Ева Нога та Олег Процак.

img_3793.jpg (71.5 Kb)На особливостях конструювання нових методик навчання зупинилася Мирослава Товкало, доцент кафедри освітньої політики Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Знані науковці, які займаються педагогікою та освітньою політикою, пропонують цілу низку стратегій, покликаних підвищити ефективність навчання, зробити його для дитини цікавішим і, навіть, радісним. Це і діяльнісний підхід на відміну від трансляторної школи, і залучення різних стилів навчання і активізація всіх відчуттів і центрів компетентності, різні види оцінювання, партнерське навчання, постійне заохочення. Ключова теза презентації – „Якщо прагнете щось здійснити – робіть це! ” Але спочатку треба позбутися стереотипів. Розробником цікавої методики може стати кожен.

Яскравим підтвердженням цих тез став наступний блок конференції – транскордонний парад методик. Українські та польські освітяни поділились з колегами досвідом розробки та впровадження унікальних педагогічних методик. Зокрема:
Збагачення змісту природничої освіти обдарованих дітей засобами
Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу „Колосок” - Дарія Біда, Львівський інститут освіти, м. Львів
Методика розвитку логічного та творчого мислення дітей „Планета міркувань” – Ірина Філяк, школа „Джерельце”, м. Львів
Веселкова педагогічна технологія – Людмила Горгош, Середнянська ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського району
Методика педагогіки цирку „Новий цирк” – Моніка Каліновська, Даніель Хліб’юк, м. Люблін, Польща
Львівська Школа Монтессорі, Ігор Бущак, м. Львів
Методика розвиваючого навчання „Вчимося думати” – Ольга Дух, ДНЗ № 69 „Веселка”, м. Львів
Методика КЛАНЗИ – Магдалена Стренк-П’юро, Навчально-виховний центр, м. Жешув, Польща

Аніматори КЛАНЗИ не тільки розповідали про свої методики, а й активно демонстрували їх на практиці, завдяки чому конференція проходила легко та невимушено. Учасники конференції і танцювали, і вчились жонглювати, і спробували усі разом зіграти на пластикових трубках мелодію відомої польської пісеньки „Sto lat”.

Під час роботи у секціях учасники обговорили ідеї для нових спільних проектів, поміркували над переліком послуг, які б мав надавати Транскордонний методичний центр, а також поміркували над способами співпраці школи, громадських організацій, батьків, церкви та підприємців.

Наступними заходами проекту стануть методичні ярмарки, які відбудуться в лютому 2014 р. у Замосці та Львові. А вже з квітня розпочнуться практичні тренінги для директорів шкіл, учителів та тренерів громадських організацій. З січня наступного року запрацює веб-сайт Центру за адресою http://metodyk.org.

Фоторепортаж з конференції можна переглянути у розділі "Галереї".

За детальнішою інформацією про перебіг проекту можна звертатись до координатора в Україні Олега Процака за такими контактами:

ЛМГО „Центр освітньої політики”, м. Львів, пл. Ринок, 8.
Тел. (032) 235-48-61, моб. (050) 5192006, e-mail: rynok_8@ukr.net.

Програма Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 фінансується за кошти Європейського Союзу

Cross-border Cooperation Programme Poland-Belarus-Ukraine 2007-2013 is financed by the European Union

plbyua300x124.jpg (38.91 Kb)eu_prapor.jpg (5.26 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 1407 | Розміщено: 17 листопада 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :