Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Опікуни євроклубів знову пішли до школи

Опікуни євроклубів знову пішли до школи
imco_3.jpg (85.29 Kb)
Вже традиційними стають щорічні семінари для опікунів шкільних європейських клубів міста Львова, які проводить Навчально-методичний центр освіти м. Львова спільно з Центром європейської інформації в рамках Осінньої школи професійного розвитку педагогів. Цього року такий захід відбувся 30 жовтня 2012 р. Участь у ньому взяли понад 70 учителів з різних районів міста.
Тема цьогорічного зібрання – «Жити разом у відкритому європейському суспільстві». Координатор міських євроклубів пані Лариса Пасько представила учасникам основні положення Доповіді Групи видатних осіб Ради Європи "Жити разом: поєднання різноманітності і свободи в Європі XXI століття", розповіла про заходи, присвячені цій тематиці, які проходили попереднього року у Львові.

Керівник Центру європейської інформації Олег Процак у своїй презентації окреслив деякі наслідки демографічної кризи, яка охопила багато країн Старого Світу. Одним з таких наслідків є те, що, як зазначають експерти, конкуренція в ХХІ сторіччі відбуватиметься не за природні, а за трудові ресурси. Тому слід бути готовим до посилення міграційних процесів, українському суспільству також. Не варто сприймати цю тенденцію як небезпеку, а радше задуматись над тим, чи готове українське суспільство сприймати в якості своїх сусідів чи співробітників осіб іншої національності чи віри.

Вже традиційно українці критикують свою країну, щораз частіше доводиться спостерігати певну апатію та зневіру у перспективи України, зокрема євроінтеграційні. З огляду на це, Олег Процак розповів слухачам коротку історію про одну відому їм країну і запропонував відгадати про яку саме країну йдеться. Спробуйте й Ви. Ось ця історія:

«Більшість населення країни походила з села. Поїздка до найближчого міста для її мешканців – вже була великою подорожжю. Інші країни були недосяжними, казковими землями. Ці люди жили здебільшого бідно. Тим, хто переймався, за що купити взуття, одяг і харчі для своїх дітей, не йшлося про жодні поїздки будь-куди, окрім найближчого міського ринку. До того ж цю країну лихоманило від політичної нестабільності, її патріоти, справжні й вдавані, по різні боки барикад таврували один одного «п’ятою колоною» залежно від того, хто де шукав підтримки - на Заході чи в Сході - і хто в кому вбачав головного ворога.»

Здогадались? Можемо передбачити вашу відповідь… Але, це зовсім не Україна, це – Фінляндія. Тільки декілька десятиліть тому. Сьогодні ж Фінляндія посідає перше місце у всесвітньому рейтингу Свободи подорожей. Україна ж у цьому списку займає 110 місце поряд з Кенією і Тунісом.

Як свідчать соціологи, 77% українців ніколи не були за кордоном, а понад третина ніколи не виїжджали за межі свого регіону. Наслідком цього є певна закритість нашого суспільства, поширення стереотипів не тільки щодо інших народів, а й щодо мешканців різних регіонів.

Учасники семінару погодились, що найкращим способом подолати ці стереотипи є молодіжні обміни між учнями з різних країн та різних областей України, якомога активніша участь у спільних проектах та багатосторонніх ініціативах. Деякими планами Центру європейської інформації на наступний рік у цьому напрямі поділився з учителями координатор ЦЄІ Микола Шпаковський.
Розділ: Новини Переглядів: 839 | Розміщено: 31 жовтня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :