Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Осіння школа професійного розвитку для опікунів шкільних євроклубів

Осіння школа професійного розвитку для опікунів шкільних євроклубів
imco_5.jpg (.14 Kb)
26 жовтня 2011 року Навчально-методичний центр освіти м. Львова спільно з Центром європейської інформації провели семінари для опікунів шкільних європейських клубів міста. Семінари відбулись в рамках «Осінньої школи професійного розвиту педагогів 2011».
З нового навчального року склад опікунів ШЄКів міста дещо оновився. Тому на початку зустрічі методист НМЦО п. Лариса Пасько розповіла чим займались євроклуби упродовж попереднього року та розповіла про найближчі плани.

Координатор Британської Ради у Львові Тарас Дмитерко представив діяльність цієї інституції, можливості співпраці з учителями іноземних мов та учнями, запросив усіх користуватися ресурсною базою Британської Ради, яка охоплює, зокрема, багато унікальних видань про Європейський Союз.

Керівник Центру європейської інформації Олег Процак також розпочав свій виступ з короткого екскурсу у минуле – розповів про конкурс плакатів «Я поділяю європейські цінності» та святкування Дня Європи у Самборі, які проходили наприкінці минулого навчального року. Адже серед усіх присутніх тільки шестеро євроклубів брали участь у Форумі в Самборі, представляючи країни-члени ЄС. Несподіванкою стали для них дипломи від Центру європейської інформації та Самбірської міської ради за участь у цьому святкуванні.

Свою презентацію Олег Процак назвав QUO VADIS ЄВРОПА? Адже упродовж 2011 році у Європі та в сусідніх країнах відбулось дуже багато визначальних подій, які можуть кардинально вплинути на обличчя ЄС. Це й поглиблення економічної кризи, яка поставила на грань виживання спільну європейську валюту, і трагічні події в Осло, заворушення у Лондоні, страйки у Греції. Все це призводить до виникнення внутрішніх конфліктів, суперечок між членами ЄС, радикалізації суспільства. Європейський Союз змушений переглядати свою монетарну політику, централізувати управління економікою і фінансами. Загроза нависла навіть над Шенгенською угодою, яка гарантувала одну з основних свобод ЄС – вільне переміщення людей.

Відповіді на усі ці виклики Європа пробує дати у новому стратегічному документі «Європа 2020. Стратегія розумного, стабільного та інклюзивного зростання». Цей документ ухвалено ще у березні 2010 року. Стратегія «Європа 2020» стала логічним продовженням Лісабонської стратегії, якою ЄС керувався упродовж попереднього десятиліття.

«Європа мусить повернутись на шлях розвитку і залишитись на ньому. Така мета стратегії Європа 2020», наголошує у передмові Жозе Мануель Баррозу.

В основу нової стратегії лягли три взаємопов’язані пріоритети:

- Розумне зростання: розвиток економіки, що базується на знаннях та інноваціях.
- Стабільне зростання: підтримка економіки, яка базується на ефективному використанні ресурсів, не шкодить довкіллю і конкурентноздатна.
- Інклюзивне зростання: сприяння підвищенню рівня зайнятості населення, досягнення соціальної і територіальної єдності.

До 2020 року Європейський Союз ставить перед собою низку дуже конкретних цілей:

- 75% населення віком від 20 до 64 років має бути працевлаштовано.
- 3% ВВП ЄС треба інвестувати у дослідження і розвиток.
- Досягнення цілей «20/20/20» у сфері зміни клімату і енергії (у т.ч. 30%-не зменшення забруднення довкілля).
- Частка учнів, які покидають школу, не має перевищувати 10%. Не менше 40% молодих людей повинні мати вищу освіту.
- Скорочення на 20 млн. числа людей, які можуть опинитися за межею бідності.

Але на турботах про економіку пошуки відповідей не закінчуються. Європейський Союз інтенсивно шукає шляхи подолання суспільної кризи, яка зараз розгортається у європейських країнах, - зростання нетерпимості, зростання підтримки ксенофобських і популістських партій, дискримінація окремих спільнот, існування практично безправного населення, часткова втрата демократичних свобод тощо. Ці загрози, а також деякі відповіді на них, окреслено у стратегічних рекомендаціях “Жити разом: поєднання різноманіття і свободи в Європі ХХІ століття”. Презентація українського перекладу Доповіді, який підготувало видавництво «Літопис» відбудеться 2 грудня 2011 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Олег Процак розповів про плани Центру європейської інформації на найближчий період та закликав до співпраці у 2012 році.

Дивіться фоторепортаж з події у розділі "Галереї".
Розділ: Новини Переглядів: 1676 | Розміщено: 27 жовтня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :