Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Промінь Європи приніс європейські усмішки на вулиці Нового Роздолу

Промінь Європи приніс європейські усмішки на вулиці Нового Роздолу
img_7542.jpg (80.64 Kb)19 травня 2012 р. День Європи відсвяткувало одне з наймолодших міст Львівщини – місто хіміків Новий Розділ. Яскраве свято заполонило вулиці міста завдяки старанням місцевого шкільного євроклубу «Промінь Європи» зі СШ №4 та підтримки організаторів – Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Центру європейської інформації у Львові, Центру освітніх ініціатив та Новороздільської міської ради. Як і минулого року, святкування проходило під егідою Мережі центрів європейської інформації України, а його основне гасло – «Я поділяю європейські цінності».

Вже традиційно у День Європи відбувається обласний Форум шкільних європейських клубів, цього року всьоме. До Нового Роздолу прибули євроклубівці з 20 районів області – понад 150 дітей з учителями. Відбирали учасників Форуму за конкурсом – потрібно було підготувати мультимедійну презентацію свого євроклубу, опис представлення однієї з країн-членів ЄС, а також ескіз благоустрої квіткової клумби. До святкування приєдналися також гості з Чернігівської області – ШЄК «Юніор» із смт. Варва.

Свято відкрили міський голова Нового Роздолу Володимир Туз та завідувач кабінету євроінтеграційних аспектів освіти ЛОІППО Олена Гарцула. Наталя Павлюк з Центру освітніх ініціатив розповіла про програму ЄС «Молодь в дії» та представила волонтерів, які приїхали з різних країн – Греції, Німеччини, Польщі, Іспанії, Португалії, Румунії, Туреччини. Такого розмаїття іноземців у Новому Роздолі ще, мабуть, не було. А ще прибула й волонтерка Корпусу Миру з США Ерін Тейлор, яка працює в Самборі.

greky1.jpg (79.15 Kb)Далі все перейшло до рук євроклубівців. Гості з Варви представили древню Грецію. І хоч одягнені вони були справді як античні греки, не оминули й сучасності, пожартувавши над тягою греків до постійних страйків та побажавши їм швидше подолати затяжну фінансову кризу, яка лякає усю Європу.

ШЄК «Діти Європи» з міста Великі Мости Сокальського району зробив захоплюючу презентацію Литви, з якою цього року зайняв друге місце у Всеукраїнському конкурсі «Європа Ностра». Відео з конкурсної презентації у Києві можна переглянути тут: http://www.ustream.tv/recorded/21140905.


Далі на сцену вийшли минулорічні господарі Дня Європи – євроклуб LIFE з міста Самбора. Вони розповіли про свої нові проекти, поділились враженнями від цьогорічного святкування, яке проходило в Самборі 5 травня, а потім передали естафету святкування колегам з Нового Роздолу – євроклубові «Промінь Європи». img_7227.jpg (73.79 Kb)Цього року у євроклубівців Львівщини з’явився власний перехідний символ Дня Європи – жовто-блакитна квітка, до пелюсток якої кріпитимуться значки міст, які організовують святкування. Одержавши її від Тетяни Грикневич, керівника ШЄКу LIFE, цьогорічна господиня Наталя Наявко, опікун ШЄКу «Промінь Європи», пообіцяла передати наступним організаторам цілу клумбу.

Після офіційної частини яскраве дійство вилилося на вулиці міста. Учасники Форуму, одягнені в національні костюми різних європейських країн, веселою ходою пройшли центральною вулицею до святині міста – пам’ятника Тарасу Шевченку, щоб посадити там клумбу. Майдан буяв різнобарв’ям кольорів та квітів. Кожному хотілося залишити згадку про себе у Новому Роздолі. img_7732.jpg (72.85 Kb) Олена Гарцула посадила першу квітку та започаткувала клумбу дружби. Сподіваємось, що це стане ще однією традицією і кожне наступне місто, яке прийматиме обласне свято, одержуватиме на згадку квітучий подарунок від європейських клубів.

На Центральній площі Нового Роздолу у цей день вирувало справжнє європейське містечко. Тут кожен міг знайти собі заняття до душі. На площі панувала радісна атмосфера, місто наповнилось веселим співом, дитячим галасом. Здавалось, усі жителі міста вийшли на центральну площу. Діти веселились, а старші новороздільці раділи за них. Тут же можна було побачити вироби народних умільців (виставки, бісероплетіння), а також навчитись виготовляти ляльки-мотанки та робити витинанки.

img_8020.jpg (54.92 Kb)В інформаційних наметах можна було дізнатись більше про Європейський Союз, освітні програми. Як завжди, великою популярністю користувався намет боді-арту. Юні спортсмени згуртувались біля спортивного майданчика, де працівники школи ДЮСШ запропонували дітям спортивні ігри та конкурси.

Та найбільше, як виявилось, мешканці та гості міста прагнули вивчати іноземні мови. Адже не щодня випадає нагода ознайомитись відразу з вісьмома мовами та ще й коли учителями є носії цих мов. img_8082.jpg (86.73 Kb) Іноземні волонтери цього дня мали найбільше роботи, але, мабуть, і найбільше вражень.

Усе це дійство проходило під звуки святкового концерту, який тут же на площі організували дитячі колективи міста.

Своїми враженнями від почутого і побаченого поділився один із учасників святкування: «Таке дійство у нашому місті я побачив вперше. Я мав змогу поспілкуватися з іспанцем Фернандо та португальцем Жозе англійською мовою. Я - великий прихильник іспанського футболу, тому наша розмова була для мене захоплюючою. Не було жодного дискомфорту, бо волонтери були дружньо налаштовані та привітні. Вдома я похвалився батькам призами, які виграв у футбольному конкурсі

Висловлюємо щиру вдячність усім, хто долучився до організації свята:

Шкільному європейському клубові «Промінь Європи» та його опікунові Наталії Наявко;
Львівському обласному інститутові післядипломної педагогічної освіти;
Центру освітніх ініціатив (м. Львів);
Міській раді Нового Роздолу;
Працівникам Народного Дому;
Творчим колективам міста;
Дирекції СШ № 2 та СШ № 4;
Усім учасникам VII Форуму шкільних євроклубів;
Місцевим підприємцям та осередкам політичних партій, які надали матеріальну підтримку.

img_8127.jpg (64.34 Kb) Особливої подяки заслуговують волонтери Європейської волонтерської служби: Gosia Fedorowicz, Karolina Wadowska, Michał Mirkowicz (Польща); Lukas Landen (Німеччина); Maria Koulouridi (Греція); Bilgi Yildiz (Туреччина); Jose Proença (Португалія); Fernando Blasco Campos (Іспанія); Vlad Puscasu (Румунія) та їхня координатор Наталя Павлюк зі Львова.

Фотозвіт можна переглянути в розділі «Галереї» та за цією адресою: https://plus.google.com/u/0/106914856938849937477/posts

Розділ: Новини Переглядів: 1963 | Розміщено: 20 травня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :