Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Школярі з чотирьох областей приміряли на себе ролі європейських чиновників

Школярі з чотирьох областей приміряли на себе ролі європейських чиновників
pict4363.jpg (76.59 Kb)
1 червня 2011 року шкільні євроклуби з Кіровоградської, Львівської, Тернопільської і Хмельницької областей вивчали методи ухвалення рішень у ЄС в сфері молодіжної політики. У приміщенні СШ № 53 міста Львова відбувся міжрегіональний тренінг «Розширення можливостей волонтерів у Європі», який організували євроклуб Новороздільської СШ І-ІІІ ст. № 4 «Промінь Європи» (координатор Наталія Наявко) та євроклуб Самбірської СШ № 8 «Life» (координатор Тетяна Гринкевич) у рамках проекту ЄС "Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році".

Підтримку в організації та проведенні тренінгу надали Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та Центр європейської інформації Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки.
В основі тренінгу лежала симуляційна гра "Розширення можливостей волонтерів для об’єднаної Європи", яку розробила Юлія Сакунова з СМГО «Центр європейських ініціатив» (Суми) у співпраці з Українською асоціацією європейських студій. Тематично гра присвячена проблематиці Європейського року волонтерства 2011, який проходить під гаслом «Волонтарюй! Зміни світ на краще!». Учасники тренінгу працювали у форматі Структурного діалогу з молодіжної політики в ЄС, що складається з ряду національних консультацій, прес-конференцій, переговорів та молодіжної конференції.

Учителі та учні приміряли на себе ролі головних акторів у процесі ухвалення рішень у сфері молодіжної політики ЄС:
- Європейського координаційного комітету;
- Національних робочих груп європейських країн;
- Робочих груп Молодіжної конференції ЄС;
- європейських ЗМІ.

dsc_1474.jpg (54.98 Kb)
Учасники тренінгу намагалися розібратися у складних процедурних питаннях взаємодії європейських інституцій, вивчали стан та проблеми волонтерського руху у Польщі, Угорщині, Чехії, Іспанії та Бельгії. Група представників ЗМІ брала інтерв’ю у поважних європейських чиновників та представників громадськості, робила фото- та відео репортажі та підготувала спеціальний випуск газети.

Євроклубівці обговорили питання розвитку волонтерського руху в Україні та поділились інформацією про успішні практики волонтерства у своїх областях. Олег Процак, керівник Центру європейської інформації, розповів про різні види волонтерських програм у європейських країнах та роздав усім видання Центру «Волонтером у Європу. Путівник альтруїста».

Легкою та невимушеною робота учасників тренінгу була завдяки зусиллям його модераторів – Мирослави Харчук, (Тернопіль), Тетяни Вишневської (Хмельницький), Вікторії Шапран (Олександрія) та двох господинь заходу – Тетяни Гринкевич та Наталії Нявко. Значно полегшили завдання учням-журналістам фахові консультації Оксани Москви, керівника Школи журналістики Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.

Більше фото з тренінгу дивіться у розділі "Галереї" та у веб-альбомі Picasa - https://picasaweb.google.com/natalyang.

dsc_1461.jpg (.59 Kb)
pict4334.jpg (53.58 Kb)
100_8406.jpg (51.13 Kb)
100_8394.jpg (82.96 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 1489 | Розміщено: 2 червня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :