Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » UKRoPOL: незабутні моменти першої частини проекту з Фундацією “Нові Медіа”

UKRoPOL: незабутні моменти першої частини проекту з Фундацією “Нові Медіа”
torun.jpg (99. Kb)Ось і залишилися позаду шість незабутніх серпневих днів першої частини проекту польсько-українського молодіжного обміну «UKRoPOL – Пізнаймося!», які промайнули у Торуні (Польща) – місті Коперника, пряників і готичних пам’яток архітектури. Проект об’єднав 19 учнів Будинку Дитини з містечка Бєловєжа та євроклубівців СШ № 8 з м. Самбора, їх опікунів та тренерів. Організатори проекту – Фундація «Нові Медіа» з Варшави та Центр європейської інформації у Львові – поставили собі за мету допомогти ровесникам з Польщі та України побороти існуючі стереотипи та упередження один до одного за допомогою спільної праці, зустрічей з цікавим людьми, створення мультимедійної газети, вивчення культури та історії двох країн.

Враженнями про проект ділиться учениця 11 класу з Самбора Уляна Охнич, для якої це була перша поїздка до Польщі:

«Мабуть розповідь слід починати з першого враження. Побачивши будівлю, яка на 5 днів зуміла стати рідною домівкою, я одразу зрозуміла усю масштабність та серйозність проекту. А переступивши поріг форту, перше, що зауважила – привітні посмішки людей, які упродовж наступного тижня забезпечували комфортне і приємне проживання у Торуні, а також, безперечно, смачну кухню. Я впевнена, хороше ставлення цих людей вплинуло і на нашу подальшу згуртовану роботу на тренінгах.

Перше знайомство з усіма учасникам проекту відбулося у хорошій і по домашньому комфортній обстановці у приміщенні міської Ратуші. Звичайно, спершу було ніяково, але коли ми побачили, що наші майбутні колеги також помітно нервують, то вирішили підтримати їх, тим самим відкинувши свої хвилювання. На першій зустрічі два народи об’єднала пісня. Музиканти швидко знайшли спільну мову і ми ще довго ділилися піснями, але час непомітно спинив наше знайомство, перевівши усі погляди на слайди про прекрасну зелену країну гір - Норвегію.

Мені імпонувала думка, що ми навчатимемося з польськими дітьми, тому не могло не потішити наше швидке зближення і подальша дружба. Для мене це був, перш за все, досвід спілкування з іноземцями. Завдяки проекту я ще й зуміла підтягнути польську мову.

Тренінги також виправдали мої очікування. А поєднання різних методик, виклади матеріалу, презентації, ігри, сценки зробили навчання легшим і, на мою думку, набагато ефективнішим. Сподобалося і те, що на тренінгу розмови велися двома мовами, тобто учасники з обох країн могли попрактикуватися у вивченні тої чи іншої мови.

Велику комірку моєї пам’яті назавжди займуть пізнавальні екскурсії Торунем і Варшавою, квест у стінах форту і вікторина у музеї Коперніка. Не можу не згадати і про новий досвід, отриманий під час цієї поїздки. Надзвичайно захоплено і вперше у моєму житті я робила чорно-білі фотографії за особливою технологією. Від початку і до закінчення цієї процедури я жодного разу не відволіклася. Наскільки це було цікаво, і хочу сказати, результатом я цілком задоволена. Ще одне заняття, котре привернуло мою увагу, - випікання пряників. Це виявилося наскільки цікавим, що багато учасників повезли додому декілька таких сувенірів. Не стану приховувати, що останній день поїздки запам’ятається чи не найбільше. Адже ми зуміли організовано і вчасно виконати поставлені перед нами завдання. У результаті – отримали чудовий виступ з учнями, опікунами, тренерами в головних ролях. А на «десерт» учні приготували презентацію найяскравіших місць Торуня. Ось як це було:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ywpRQYSnjMA

На завершення можу сказати, що проект приніс не лише масу позитивних емоцій, а й корисних знань і нових, безумовно приємних знайомств».

Українські школярі повернулись додому і тепер з нетерпінням очікують на продовження проекту. Адже вже на початку вересня до них у гості завітають польські друзі.

Проект «UKRoPOL – Пізнаймося!» виконує Фундація Нові Медіа (http://fundacjanowemedia.org) у співпраці з Польською Фундацією Спорту і Культури (http://sportikultura.org) за фінансової підтримки Міністерства народної освіти Польщі (http://www.men.gov.pl). Партнери в Україні – ЛМГО «Центр освітньої політики», Центр європейської інформації у Львові (http://lviv.ukrcei.org) та Львівський регіональний тренінговий центр Програми «Бібліоміст» (http://www.bibliomist.org).

Більше фото дивіться тут:
https://plus.google.com/u/0/photos/110644810301801515736/albums/5777701308056638593
Розділ: Новини Переглядів: 986 | Розміщено: 15 серпня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :