Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Як написати соціально-значущий проект

Як написати соціально-значущий проект
projects_tr_1.jpg (81.16 Kb)
Понад 60 бібліотечних працівників з районних бібліотек Львівської області упродовж 12-14 квітня навчались писати проекти на тренінгах, які організував Центр європейської інформації спільно з Регіональним тренінговим центром програми «Бібліоміст». Усім відомо, що Європейський Союз виділяє багато коштів на підтримку реформ у країнах, які нещодавно увійшли до його складу. Відвідуючи наших найближчих західних сусідів ми маємо змогу наочно пересвідчитися в ефективності цієї допомоги – нові якісні дороги, очисні споруди у невеликих містечках, сучасні школи, концертні зали, лікарні, бібліотеки. Більшість з цих об’єктів побудована саме за кошти ЄС. Завдяки програмам транскордонної співпраці скористатися такою можливістю можуть і прикордонні області України. Але чи так просто це зробити, чи готові ми підготувати якісний проект та ефективно втілити його у життя?

У сучасних умовах бібліотеки, особливо у невеличких містечках та селах, мають бути справжніми центрами громадського життя. А, отже, бібліотекарям потрібні нові знання та уміння. Уміння писати якісні проекти – це можливість залучити додаткові ресурси для розвитку громади. А ще проектний метод діяльності – це прозоре використання коштів, чіткий план, зрозумілі критерії оцінювання результатів, що дає змогу значно ефективніше організовувати роботу.

projects_tr_2.jpg (54.5 Kb)Чим відрізняється проект від щоденної діяльності? Як правильно сформулювати проблему? Які шляхи та інструменти обрати для її розв’язання? Як належним чином спланувати заходи в рамках проекту? Які потрібні ресурси для його реалізації? У чому особливість європейських проектів у порівнянні з вимогами інших донорів? На ці та безліч інших запитань намагались знайти відповіді три групи бібліотечних працівників Львівської області разом з тренером Західноукраїнського регіонального навчального центру Віталієм Лесюком.

Щоб здобуті знання не забувалися, учасники тренінгу одержали домашнє завдання – розробити проекти, спрямовані на розв’язання актуальних проблем своєї громади. Керівник Центру європейської інформації Олег Процак пообіцяв усім, що Центр надаватиме методичну підтримку як на етапі написання проектних пропозицій, так і на етапі реалізації вже підтриманих проектів.
Розділ: Новини Переглядів: 2193 | Розміщено: 15 квітня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :