Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Яку політику втілює Європейський Союз у сферах освіти і культури

Яку політику втілює Європейський Союз у сферах освіти і культури
2presentation_17_02.jpg (55.26 Kb)
Усі багато чули про те, що Європейський Союз вимагає від країн-членів дотримуватися єдиних стандартів у різних сферах життя. Щодня ми чуємо з екранів телевізорів про європейські стандарти, до яких має прагнути Україна. Які ж стандарти існують в освіті та культурі? Чи є вони насправді?

Про політику ЄС у сферах освіти і культури розповів 17 лютого 2011 р. методистам бібліотечних установ міста Львова керівник Центру європейської інформації Львівської обласної універсальної бібліотеки Олег Процак.


Освіта і культура – дві сфери, які перебувають у компетенції національних урядів країн-членів ЄС. Європейський Союз задає лише стратегічні цілі розвитку, а вже кожна країна вибирає свій шлях і способи досягнення цих цілей. Завдяки цьому зберігається ідентичність кожної країни і підтверджується гасло «Єдині у розмаїтті».

Львівські бібліотекарі дізнались про Стратегію ЄС «Освіта і навчання 2020», ознайомились з переліком ключових компетенцій, які має мати сучасна молода людина, щоб досягти успіху у «суспільстві знань». З розвитком освіти змінюється роль та методи роботи публічних бібліотек. У ХХІ столітті людям потрібно все більше інформації, і не тільки у друкованій формі. Бібліотеки мають стати центрами громадського життя, розширювати коло своїх послуг, пристосовуватись до потреб читачів.

1presentation_17_02.jpg (37.42 Kb)

Олег Процак представив досвід реформування бібліотечної системи у Норвегії, показав як виглядає університетська бібліотека у словацькому містечку Нітра, побудована за кошти ЄС, навів приклади цікавих ініціатив, які запроваджують бібліотеки польських ґмін.
Розділ: Новини Переглядів: 1011 | Розміщено: 18 лютого 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :