Центр європейської інформації в м. Львів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Грецька громада Львівщини відзначила День Незалежності та Відродження Греції

Грецька громада Львівщини відзначила День Незалежності та Відродження Греції
greek_independence_day.jpg (60.02 Kb)Вже традиційно наприкінці березня Грецька община «Еллінес» у Львівській області відзначила День Незалежності Греції. Цього року урочистості проходили 23 березня у приміщенні Державного палацу естетичного виховання учнівської молоді. На святкування зібралось понад 300 осіб – представники грецької громади Львівщини та інших національних громад міста, учні та студенти, які вивчають грецьку мову, журналісти, представники дипломатичних установ та місцевої влади, а також мешканці Львова. Особливі гості – ансамбль грецької та польської пісні «Orfeusz» («Орфей») з міста Зґожелєц, що у Польщі.

Відкриваючи свято, голова грецької общини п. Людмила Кечеджи розповіла про історію греків у Львові, яка почалася ще в середні віки, а також корені сучасних греків, які мешкають на Львівщині.

Грецьку общину «Еллінес» у Львівській області засновано 2001 року, як громадську організацію, яка об’єднує громадян України грецького походження. Сьогодні до складу Общини входять 70 греків з 33 грецьких сімей.

pict5466.jpg (34.21 Kb)Сучасні греки, члени Грецької общини «Еллінес», з великим задоволенням відкривають для себе культуру своїх предків (вивчають мову, співають грецькі пісні, танцюють грецькі танці). Щороку община святкує національні свята Греції (День незалежності Греції – 25 березня, День Охі – 28 жовтня та інші). Цього року у співпраці з Центром європейської інформації у Львові започатковано щотижневі перегляди кінофільмів на грецьку тематику для членів общини та усіх охочих.

Члени общини прилучають до грецької культури та історії усіх мешканців міста, організовуючи Дні грецької культури та беручи участь у святкуваннях Дня міста, Фестивалях національних культур та інших загальноміських заходах.

День Незалежності та Відродження Греції святкується 25 березня. Саме у цей день 1821 року розпочалось повстання, яке дало старт революції 1821-1829 років, внаслідок якої Греція здобула незалежність від Османської імперії, під пануванням якої перебувала з середини XIV століття.

Цікаво, що організаційні витоки грецького повстання знаходились на території сучасної України, яка у той час входила до складу Російської імперії. У 1814 році в Одесі грецькі патріоти Ніколас Скуфас, Еммануїл Ксантос і Афанасіос Цакалов заснували підпільне товариство «Філікі Етерія», яке головним чином і підготувало організоване збройне повстання в Греції. Осередки товариства діяли майже в усіх великих містах Греції і в колишніх середземноморських грецьких колоніях. 1820 року товариство очолив Олександр Іпсіланті, до активної діяльності приєднався також його молодший брат Дімітріос. 24 лютого 1821 в Яссах (сучасна Молдавія) Олександр Іпсіланті звернувся до повстанців у своїй відозві «В бій за віру і батьківщину», після чого сотні патріотів прибули у його табір в Молдові. За місяць повстання поширилось у Греції, розпочалась Грецька національно-визвольна війна. 25 березня 1821 року у день Благовіщення в монастирі Ая-Лавра в Калавриті вперше пролунав заклик «Свобода або смерть» і митрополит Германос Патрський підняв стяг революції (прапор Греції дотепер не змінився з часів Революції). Боротьба тривала ще довгих вісім років. Зі 100 тисяч мобілізованих солдат загинуло майже 50 тисяч. Але жертви ці не були марними. 1829 року Туреччина визнала незалежність Греції, а 3 лютого 1830 року Лондонським протоколом Грецьку державу визнали Російська імперія, Великобританія і Франція.

З привітальним словами до учасників святкування звернувся представник Посольства Греції в Україні п. Анастас Зорбас та начальник відділу національностей та релігій Львівської ОДА п. Ігор Держко.

dsc0131.jpg (62. Kb)У другій частині відбувся концерт до Дня незалежності Греції. Пролунали грецькі пісні у виконанні членів общини «Еллінес» – юної грекині Марини Синельнікової-Кечеджи, вокального ансамблю «Астеракі», вокалістки Юліани Ковальської. Учні Лінгвістичної гімназії Олександра Невняк, Юлія Бутель та Соломія Радь продекламували вірші грецькою мовою.

Справжнім подарунком став виступ групи «Orfeusz» (http://www.orfeusz.info). Це найбільша і єдина професійна грецька група у Польщі, яка грає живу музику. Групу створено ще 1982 року у місті Зґожелєц, де мешкає грецька громада, яка появилась тут уже після Другої світової війни. Соліст групи Нікос Рускетос водночас очолює осередок товариства греків у Зґожельці.pict5469.jpg (84.35 Kb)


Зі сцени у виконанні Нікоса та його групи прозвучали хітові твори грецькою та польською мовами - "Ech, bogatym być", "Nie mów mi do widzenia","Polska Grecja to ja", "Dopóki jeszcze jesteśmy razem","Powiedz że to życie" та багато інших. Чудове звучання грецької бузуки у поєднанні з електричними гітарами і хореографією, запальна жива музика і харизматичний соліст групи завели весь зал, який охоче підспівував різними мовами та танцював грецькі танці.

Під час підготовки цієї статті використано матеріали презентацій Грецької общини «Еллінес» та статті з Вікіпедії — вільної енциклопедії.


Розділ: Переглядів: 1711 | Розміщено: 24 березня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Львів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :